#BlogplPromuje akcję Mikołaja Nowaka!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Mikołaj Nowak, autor bloga mikolaj.blog.pl, w listopadzie zeszłego roku uruchomił akcję o nazwie #MikołajPromuje. Cel był i jest tak naprawdę jeden –  wsparcie niedoświadczonych blogerów w rozwijaniu umiejętności webwritingu. Wiele osób ma świetny, charakterystyczny styl pisania, ale ma problem z poprawnym pisaniem. Nietrudno dostrzec, że przybywa nowych blogerów, ale wszystkie istotne wydarzenia w blogosferze toczą się wokół tych samych osób. Ciężko się wybić. – Poza tym, z racji tego, że uprawiam sieciową publicystykę i wielu mniejszych – albo nawet raczkujących blogerów – pisało do mnie z prośbą o pomoc. Wtedy powołałem akcję, którą egoistycznie nazwałem #MikołajPromuje. Chodziło o to, by zwrócić silniejszą uwagę przez mój sieciowy ekscentryzm, który irytuje, czasem drażni. – mówi Mikołaj. 

Wsparcie i promocja

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mikołaj dostał w tydzień 300 maili od blogerów zainteresowanych wzięciem udziału w akcji. Wielu znanych blogerów skrytykowało przedsięwzięcie, twierdząc, że jego autor chce wykorzystać mniejszych blogerów do własnych celów. Mimo to Mikołaj nie miał wątpliwości, że akcja ma sens. Przeanalizował swoje „moce przerobowe”/możliwości czasowe i na tej podstawie zdecydował ilu osobom może pomóc. Na tej podstawie wybrał sześciu blogerów, których teksty poprawiał – tylko stricte redakcyjnie, nie wpływając na ich wartość merytoryczną. Po tym etapie przyszedł czas na promocję notek. Znowu strzał w dziesiątkę. Blogi zyskały dużą popularność, co przekuło się także na zawodowe sukcesy. Anika dostała propozycję pisania artykułów do pisma, a William Starczyk otrzymał pracę.

Startuje drugi etap akcji pod szyldem: #BlogplPromuje. Chcemy wspierać blogerów i pomagać im się rozwijać! 

CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA DO KOŃCA STYCZNIA! -> blogpl_promuje@onet.pl. Wyślijcie próbkę tekstu lub/i adres bloga. Mikołaj wybierze 10 osób, które wesprze i wypromuje na swoim blogu. Każdy z tych tekstów zostanie opublikowany na stronie głównej Onetu!

SZUKAMY MENTORÓW!

Aby akcja zyskała większy rozgłos i tym samym wsparła blogerów – szukamy mentorów, którzy tak jak Mikołaj podzielą się swoimi umiejętnościami redakcyjnymi. Potrzebni są ludzie z dobrym piórem i talentem do diagnozowania… talentów. Młody bloger może nie pisać świetnie, ale ma świetny styl – trzeba to dostrzec. Potem przekazać mu uwagi i poprawić tekst. Mile widziani redaktorzy.

MikolajBlog

One thought on “#BlogplPromuje akcję Mikołaja Nowaka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *