Nowy plugin Flare

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Każdy z Was doskonale wie o tym, jak bardzo ważne są tzw. „social buttons” czyli przyciski znajdujące się przy notkach pozwalające na ich udostępnienie w mediach społecznościowych (na Facebooku, Twitterze, Google+ itd.). Czytając tekst (i go scrollując) przyciski te nie zawsze są widoczne, ponieważ np. znajdują się na dole notki, co oznacza, że gdy czytasz jej początek, buttony nie są dla Ciebie w danym momencie dostępne. Przez to może się okazać, że nie będzie Ci się chciało udostępnić wpisu albo po prostu nie znajdziesz przycisków. Tak jak Ty może postąpić każdy z czytelników Twojego bloga. Po co tracić taką szansę? Im więcej udostępnień, tym lepiej! Blog ma większe szanse na zyskanie popularności i dotarcie do czytelników zainteresowanych tym, co tworzysz. Dlatego dajemy Wam świetne, bardzo proste w obsłudze narzędzie, które pomoże w rozprzestrzenianiu się Waszych notek w mediach społecznościowych :)

Chodzi o plugin Flare, czyli zestaw „guzików społecznościowych”, które nigdy nie znikają! Niezależnie czy jesteś na początku notki, czy na końcu. Scrollując (przesuwając się w dół/górę) przyciski są zawsze widoczne. W dodatku nie przeszkadzają i prezentują się bardzo ładnie. O właśnie tak:

1Koniecznie sprawdźcie, jak nowy plugin zaprezentuje się na Waszym blogu. Jak go włączyć?

W Kokpicie wejdź we wtyczki. Tam znajdziesz Flare. Wystarczy kliknąć „Włącz”.

1

Na razie tylko włączyłeś/aś Flare. Teraz trzeba dodać social buttony. W Kokpicie po prawej stronie po włączeniu pokaże Ci się przycisk Flare. Kliknij.

1

Tutaj możesz edytować różne opcje, m.in. wygląd przycisku, czy rodzaje buttonów, które mają się wyświetlać. Dodajesz je przez to okno:

1

Na naszym blogu redakcyjnym blog.blog.pl Flare oczywiście już się znajduje :) A Wy kiedy go zainstalujecie? :)

12 comments on “Nowy plugin Flare

 1. od dawna tego wszystkiego nie ogarniam, dlatego mój blog zarasta mchem i paprociami, widzę, że u większości blogerów z dawnego onetu jest podobnie. Szkoda.

 2. Zainstalowane i skonfigurowane ;)…… dobrze że Blog.pl się rozwija, choć życzył bym sobie więcej szablonów bo WordPress wdrożony jest u was od kilku lat a szablonów zaledwie kilkanaście.

 3. Problem z flarem jest niestety taki, ze kiedy jest ustawiony facebook na lubie to, polubienie – nawet Twojego znajomego – nigdzie sie nie pojawia. To zamierzony efekt, to wina facebooka, czy jakies niedopatrzenie? Prosilbym o odpowiedz.
  Pozdrawiam

  1. Pojawia się, np. Jan Kowalski kliknął na Flare w notce pt. „Sernik z wiśniami” „Lubię to”. Na Facebooku pojawi się to w feedzie jako „Jan Kowalski lubi to”, a pod spodem link do notki z sernikiem.

   Jeżeli nadal uważasz, że jest z tym jakiś problem, prosimy o mail na pomoc@blog.pl. Pozdrawiamy serdecznie.

   1. Niestety jest, łącznie z tym, że liczba polubionych flare’ów nie aktualizuje się na stronie głównej pod wpisem. I tak np. jak jest 110 kliknięć „Lubię to” na flare, to na stronie głównej jest ciągle „0″. Zmienia się to dopiero wtedy, kiedy sam polubię swój post. Wtedy nagle wszystkie liczby się uaktualniają. Być może ma na to wpływ użyty szablon, ale to tylko moje przypuszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *