Jak założyć profil bloga na Instagramie?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Z Instagrama korzysta już 2 mln użytkowników. Nie może Cię tam zabraknąć. A raczej Twojego bloga, jeżeli zależy Ci na promocji i dotarciu do osób, które interesują się tematyką poruszaną przez Ciebie.

1

Najpierw skupmy się na tym, jak założyć profil na Instagramie. Pamiętaj, że Instagram to aplikacja mobilna. Nie oznacza to jednak, że nie założenie profilu i jego prowadzenie nie jest możliwe przez komputer. Istnieje mnóstwo aplikacji, które możesz zainstalować i działać na Instagramie bez pomocy telefonu. My opiszemy jak założyć profil przez telefon (systemy iOS lub Android).

Najpierw ściągnij aplikację Instagram (np. przez Google Play). Aplikację ściągasz tak jak każdą inną. Teraz się zarejestruj – albo przez konto e-mail albo przez Facebooka.

W przypadku rejestracji przez maila, wpisz u góry swój adres, a potem nick, którego będziesz używać. Oczywiście, musi to być nazwa Twojego bloga (tytuł). W naszym przypadku będzie to po prostu blog.pl. Kolejne pole do wpisania to hasło (oby nie było zbyt proste). Kolejny krok to dane profilu (tutaj znowu możesz użyć danych z Facebooka). Wpisz swoje dane – Instagram nie pokaże ich w Twoim profilu. Potem w prawym górnym rogu kliknij zatwierdzenie. Potem możesz zaprosić znajomych z Facebooka do obserwowania swojego profilu. Jeśli nie chcesz tego robić kliknij w „Nie teraz”. Następnie pojawią Ci się propozycje obserwowania instagramowych profili. Możesz coś wybrać, ale oczywiście nie musisz. Kliknij GOTOWE.

Przejdź do swojego profilu (prawy dolny róg). Kliknij w Edytuj profil. W pole „strona internetowa” KONIECZNIE wpisz adres swojego bloga. Nie musimy tłumaczyć, dlaczego jest to niezbędne :) Klikając w avatar profilu, możesz ustawić zdjęcie. – dodając z biblioteki, robiąc „na żywo”, importując z FB albo Twittera. To zdjęcie to wizytówka Twojego bloga. Może to być np. logo. Teraz czas na pierwszy post. Zdjęcia możesz udostępniać z galerii, dodawać je w aplikacji lub po prostu robić przez aplikację. Działaj, baw się i koniecznie przeczytaj naszą notkę o tym, jak prowadzić profil bloga na Instagramie oraz jak zainstalować Instagram Widget na swojego bloga w Blog.pl :)

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *