Jak skrócić adres swojego fanpage’a na Facebooku?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Zauważyliśmy, że większość z Was prowadzi fanpage swojego bloga na Facebooku. To świetnie! Zresztą nie raz podkreślaliśmy, ile korzyści może Wam przynieść taka strona na fejsie. O tym jak dobrze prowadzić fanpage’a pisaliśmy tutaj. Jednak warto dodać do tego jeszcze jedną rzecz – estetycznie wyglądający URL strony!

Krótki i dobrze wyglądający adres url fanpage’a sprawi, że będzie się on znacznie lepiej prezentował – szczególnie, kiedy podeślesz komuś stronę do polubienia. Skrócenie adresu jest banalnie proste, wystarczy, że skorzystasz z poniższych wskazówek:

  1. Wejdź na swój fanpage ze swojego profilu prywatnego, a nie jako strona i kliknij na informacje.

2. Następnie kliknij w „Wprowadź adres strony na Facebooku”. Wpisz adres strony na Facebooku. Pamiętaj, że ta opcja jest dostępna dopiero w momencie, kiedy Twoja strona zbierze przynajmniej 25 like’ów.

3. Gotowe! Zmieniając adres nie musisz nic majstrować przy ustawieniach widgetu Fb, który odsyła do Twojego bloga.

Pytania? pomoc@blog.pl – pisz, czekamy :)

4 comments on “Jak skrócić adres swojego fanpage’a na Facebooku?

  1. Witam,
    mam pytanie odnośnie skrócenia nazwy w linku na fb, od założenia strony stowarzyszenia minęły ponad 24h, jest już 180 polubień, a nadal nie można skrócić mimo wejścia w zakładkę informacje o stronie, następnie adres strony na FB-wciskam edytuj i pojawia się pytanie: Utworzyć adres internetowy dla tej strony?, klikam na to i nic. Czy może to być spowodowane tym, że strona istnieje tak krótko? A co będzie jeśli nie uda mi się skrócić nazwy, a pojawi się ponad 200 polubień? Czy wtedy zmiana będzie możliwa przez serwis FB?
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *