Nowy szablon – Newswire

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Tym razem przedstawiamy szablon z dużym sliderem na górze bloga (przesuwające się zajawki notek – super sprawa wymagająca ustawienia ikon wpisów, nic trudnego, o tym za chwilę) oraz z układem „kafelkowym” w dwóch kolumnach. W trzeciej, po prawej, znajdziecie widgety.

1

W Newswire możecie ustawić swoje logo/dowolną grafikę, która będzie wyświetlać się nad sliderem. Opcję edycji znajdziecie w Kokpicie w Wygląd -> Personalizacja. W Personalizacji możecie też edytować ikony swoich profili w mediach społecznościowych. Warto je ustawić niezależnie od widgetów social media, które posiadacie (Pinterest, FB, Google+, Twitter itd.), ponieważ ikonki są małe i znajdują się w prawym górnym rogu. To bardzo modny układ na blogach – warto dać odwiedzającym szansę na to, by łatwiej znaleźli Wasze profile na Facebooku czy w innych mediach społecznościowych. Co jeszcze w personalizacji? Opcje slidera, czcionki, kolory – pobawcie się i sprawdźcie, jak to działa :)

1

Szablon wymaga ustawienia ikon wpisów, czyli „avatarów” Waszych notek. Ustawia się je w edycji notki po prawej stronie, na dole, o tu:

1

Dlaczego jest to ważne? Ostatnie notki będą wyświetlane na górnym sliderze. Jeśli nie ustawicie ikony do slidera zaciągnie się obrazek z notki, który prawdopodobnie będzie miał zbyt małe rozmiary, aby wyświetlał się atrakcyjnie (może być nieestetycznie rozciągnięty). Warto ustawić ikonę wpisów o dużych wymiarach – może to być obrazek, który pojawił się w notce, ale nie musi – możecie wybrać inny, związany oczywiście z tematem wpisu, ważne by nie był zbyt mały.

Które notki „powędrują” do górnego slidera na stronie głównej bloga? Te, które zaznaczycie przy edycji wpisu, w miejscu zaprezentowanym poniżej na screenie. Jeżeli oznaczycie w ten sposób dwie notki, to w sliderze pokażą się dwie. Jeśli zaznaczy trzy – to trzy. Jeśli żadnej – pokaże się tam ostatnich dziesięć notek.

1

To chyba wszystko :)

Jak Wam się podoba nowy szablon? Jeśli zobaczycie błędy lub macie jakieś wątpliwości, piszcie do nas na pomoc@blog.pl.

 

3 comments on “Nowy szablon – Newswire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *