Nowy plugin Fancier Author Box

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Od jakiegoś czasu na blogu możecie skorzystać z nowego pluginu. Fancier Author Box to nic innego jak Wasza blogowa wizytówka. Możecie obok swojego zdjęcia/grafiki profilowej zawrzeć kilka zdań o sobie oraz podlinkować ikony do swoich profili w serwisach społecznościowych. Wygląda to tak:

1

Klikając w Ostatnie wpisy pojawia się zakładka z linkami do trzech ostatnich notek z bloga.

Jak zainstalować taki plugin na swoim blogu? Nic trudnego :)  Najpierw w Kokpicie w Ustawieniach wchodzimy do edycji pluginu Fancier Author Box.

1

Potem włączamy plugin wybierając odpowiednie pole (patrz screen poniżej). Tutaj decydujemy też o tym czy box ma się wyświetlać nad postem i pod postem czy tylko pod postem albo tylko nad postem :) To samo dotyczy stron. Poniżej, na tej samej stronie edycji, wybieramy kolor author boxa – jeśli preferujemy raczej skromny i elegancki wygląd, to nie trzeba nic zmieniać :)

2

Jeśli chcecie (a zakładamy, że tak), żeby w Waszym author boxie wyświetlało się zdjęcie/grafika profilowa – musicie zadbać o ustawienie gravataru. Pisaliśmy już o tym, jak to zrobić – sprawdźcie tu :)

Po ustawieniu gravataru wejdźcie w Kokpicie w Ustawienia, a następnie Twój profil.

1

Tutaj możecie ustawić podpis:

1

oraz kilka słów o sobie (w miejscu biografia) i wpisać swoje loginy do portali społecznościowych – w większości wpisujecie tylko login, który zazwyczaj wyświetla się na końcu adresu url -> czyli np. jeśli Twój profil na FB nosi nazwę: Katarzyna Kowalska to zapewne w miejscu Facebook w edycji pluginu Fancier Author Box trzeba wpisać katarzyna.kowalska (ponieważ adres profilu to facebook.com/katarzyna.kowalska). W przypadku Instagramu wpiszesz tylko swój nick, np. w przypadku Instagramu instagram.com/niezapominajka, wpiszesz tylko niezapominajka. I tyle :)

1

Jeżeli macie jakieś pytania – piszcie do nas na pomoc@blog.pl. :)

8 comments on “Nowy plugin Fancier Author Box

    1. Witam. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

      … a tak przy okazji nie wiem jak avator wstawić …:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *