Jak dodać obrazek w widgecie?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Chcesz mieć na liście widgetów blogowych oprócz kalendarza, chmurki tagów, odesłania do Facebooka i Google+, listy kategorii, listy ostatnich wpisów itd. np. odesłanie do swojego profilu na Instagramie, odesłanie do innego bloga lub jakiejkolwiek innej strony w formie obrazka? A może w ogóle na liście widgetów życzysz sobie, by widniał mały obrazek, np. Twoje zdjęcie albo cokolwiek innego? Tak jak np. tu (nagrody w naszym blogowym książkowym konkursie):

1

Albo tak jak tutaj na jednym z blogów odesłanie do profilu na Instagramie:

2

Możemy to zrobić na dwa sposoby.

Sposób nr 1 polega na wyborze odpowiedniego widgetu. W Kokpicie wchodzimy w Wygląd, następnie Widgety:

3

Następnie przenosimy na prawą stronę widget OBRAZ.

4

Następnie nadajemy mu odpowiednią nazwę (np. Instagram), ale nie musimy go nazywać. Wówczas nie pojawi się żaden napis nad obrazkiem. Dodajemy link (jeśli chcemy, by obrazek był podlinkowany – pamiętajmy o http:// przed adresem www) i wgrywamy zdjęcie/obrazek z dysku. Możemy nadać mu odpowiedni rozmiar przez przycisk na dole.

I gotowe! :)

Jest jeszcze jeden sposób, nieco trudniejszy. Tym razem najpierw do Media -> Dodaje nowe dodajemy obrazek, który chcemy wyświetlić wśród widgetów.

7

Wybieramy plik (najlepiej w małym rozmiarze, już w takim jaki życzymy sobie mieć na blogu)

Następnie po dodaniu zdjęcia klikamy w Edytuj:

8

Następnie po prawej stronie znajdziemy adres url dodanego obrazka, o tutaj:

9

Zapisujemy sobie ten adres. Teraz przechodzimy znowu do Wygląd -> Widgety i tym razem wybieramy widget ONET TEKST.

6

Teraz wyższa szkoła jazdy, bo… będziemy posługiwać się HTML-em. Nic trudnego :) Tym bardziej, że podamy Wam gotowca :) W miejscu na dowolny tekst lub kod HTML wklejamy następujący kod:

<br><td valign=”top”>
<div style=”text-align:center”><a href=”http://blogoksiazki.pl/nagrody”><img src=”http://blogoksiazki.blog.pl/files/2014/04/Sztuka-rynkologii.jpg”></a></div>

Zamiast „http://blogoksiazki.pl/nagrody” wklejcie adres do którego na linkować obrazek, a zamiast http://blogoksiazki.blog.pl/files/2014/04/Sztuka-rynkologii.jpg wklejcie wcześniej skopiowany url obrazka (instrukcja wyżej). Zapiszcie i gotowe :) Obrazek jest wyśrodkowany (dzięki <div style=”text-align:center”>) Nie chcecie linka do obrazka? Żaden problem. Usuńcie adres razem z <a href=… itd. czyli <a href=”http://blogoksiazki.pl/nagrody”>. Proste, prawda?

Pytania/Wątpliwości/Problemy? Czekamy na Wasze wiadomości na pomoc@blog.pl :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *