Czym kieruje się redakcja wybierając blogi na stronę główną Onetu?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Często pytacie nas, czym kieruje się redakcja, wybierając i polecając notki blogowe. Postanowiliśmy przypomnieć te zasady, by łatwiej było Wam trafić na stronę główną Onetu, na stronę główną Blog.pl czy na fanpage’e Blog.pl i innych serwisów Onetu. Pamiętajcie, że szeroko promujemy Wasze notki, by docierały do jak największej liczby czytelników.

Zależy nam na tym, by pokazywać blogi systematycznie i starannie prowadzone, wypełnione autorskimi treściami, poruszające ważne tematy. Nieważne, na jaki temat prowadzisz swój blog – chcemy prezentować różnorodność serwisu Blog.pl.

Nie kopiuj cudzych tekstów. Treści muszą być Twojego autorstwa (ewentualnie inspiruj się innymi). Wymyślaj tematy, które nie są poruszane, a te często komentowane „ugryź” od innej strony.

Pisz regularnie, ale nie wtedy, gdy nie masz nic do powiedzenia.

Nie kradnij zdjęć. Nie zaprezentujemy na stronie głównej Onetu notki ze zdjęciami, do których autor bloga nie ma praw. Jeżeli sam nie robisz zdjęć, to żaden problem. Ściągaj fotografie z darmowych banków zdjęć. TUTAJ znajdziesz listę takich miejsc w sieci.

Poprawna polszczyzna!

Pamiętaj o tym, by notka była napisana poprawną polszczyzną, bez rażących błędów. Oczywiście nie chodzi o to, by spędzać nad przygotowaniem wpisu kilka godzin ze słownikiem w ręce, sprawdzając wielokrotnie każde słowo i szyk zdania, ale…

- dbaj o poprawność językową i styl

- nie zapominaj o interpunkcji

- stosuj polskie znaki

- pamiętaj, że spacja jest po przecinku!

- nie nadużywaj wielokropka

- zdanie zaczynaj wielką literą

Wygląd bloga

Jeżeli zależy Ci na szerokiej promocji swojego bloga, pamiętaj, by wyglądał on estetycznie i atrakcyjnie:

- wybierz atrakcyjny szablon – w Blog.pl masz do dyspozycji kilkadziesiąt (problemy z konfiguracją? Pisz na pomoc@blog.pl)

- unikaj czarnego (ciemnego tła) – białe litery na czarnym tle najzwyczajniej w świecie męczą oczy…)

- decyduj się na ciemne litery na jasnym tle – kolorowej czcionki używaj np. do zaznaczenia linków

- podziel tekst na akapity, którym dodawaj śródtytuły – szczególnie jeśli tekst jest dość długi. Będzie wyglądał estetyczniej

- Zadbaj o przejrzystość tekstu i szaty graficznej (nie przesadzaj z liczbą dodatkowych elementów, np. widgetów)

- Pod tym linkiem znajdziesz ranking 10 najlepiej wyglądających blogów z Blog.pl – zainspiruj się!

Masz problem ze skonfigurowaniem bloga? Napisz na pomoc@blog.pl, zajrzyj do naszej POMOCY i PORADNIKÓW.

Treści

Notki pouczające, intrygujące, poruszające bardzo dyskusyjny temat (np. dotyczący tego, co dzieje się w Twoim otoczeniu) mają ogromną szansę trafić na stronę główną Onetu. Łatwiej jest nam promować wpisy, które tematycznie w całości poświęcone są jednemu zagadnieniu, co nie znaczy, że dyskwalifikujemy te wielowątkowe.

To nieprawda, że nie polecamy nowych blogów. Jeśli ktoś bloguje krótko, ale robi to z głową, ma szansę znaleźć swój wpis na stronie głównej i w wielu innych miejscach.

Jeśli chcecie zarekomendować swój lub inny blog, a konkretniej – jakiś pojedynczy, ciekawy wpis – piszcie na naszym facebookowym profilu, tradycyjnie mailem na waszymzdaniem@poczta.onet.plkorzystajcie z przycisku Poleć redakcji Blog.pl w panelu administracyjnym na blogu (w przypadku własnego wpisu) lub skorzystajcie ze specjalnego przycisku, gdy chcecie polecić wpis kogoś innego.

To jest naprawdę proste! Kluczem do sukcesu są wartościowe notki, napisane poprawnie, czytelnie i przystępnie, a potem już nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zobaczył swój blog w Onecie!

Twórz z nami codziennie stronę główną Onetu!

Gdzie możecie znaleźć blogowe notki?

Blogerzy mogą znaleźć swoje wpisy nie tylko w blogowym bloczku, który w całości poświęcony jest treściom userskim.

1

Notki trafiają także do poszczególnych sekcji: Polecamy, Życie gwiazd, Styl życia, O tym się mówi oraz na nasz facebookowy fanpage blogowy i wiele innych onetowych profili na FB.

Nie czekaj, aż redakcja znajdzie Twój wpis – daj się odkryć i prześlij nam swoją notkę!

Czekamy na Wasze wpisy!

10 comments on “Czym kieruje się redakcja wybierając blogi na stronę główną Onetu?

  1. Nie wiem, czasem wejdzie człowiek na te „polecone” a tam żal i żenada. Nowy blog, dwa wpisy na krzyż, styl i reszta takie sobie. Całe szczęście – coraz rzadziej zdarzają się takie wpadki.

 1. Nie zamierzam się tłumaczyć dlaczego uważam, że poziom świadomości Polaków jest żenująco bardzo niski, słowem, że jesteśmy jak głupie dzieci. Piszę i publikuję po to by czegoś nauczyć, metodą szoku zmusić do myślenia. Do zrozumienia, że nie wszystko jest czarnobiałe i szare, jak chcą tego autorytety współczesnych ogłupiaczy i gorszycieli, ale większość jest czarna, białej nie ma i nie będzie. Białej strony rzeczywistości nie będzie! Co w zamian? kontemplacja piękna, sztuki, introspekcja, splin…

 2. Witam
  Prowadzę blog od początku czerwca i jeśli to możliwe to proszę o opinie i porady gdzie robię ewentualne błędy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc
  Pozdrawiam
  Marek

 3. Witam
  Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu bloga,który ukazał się 8.11.2014r na głównej stronie Onetu i poruszał tematy kościoła, księży,dawania na tacę itp.Nie pamiętam tytułu ani autora,jedynie datę ukazania się oraz o czy był. Dużo komentarzy było pod nim.
  Z góry dziękuję serdecznie Tamara

 4. Kilka podanych wyżej informacji nie daje mi w żadnym przypadku odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dlaczego Onet konsekwentnie omija mój blog w linkowaniu go do strony głównej. Pojawia się oczywiście w zakładce „Blogi”, ale mówiąc szczerze nie satysfakcjonuje mnie to. Spełniam w nadmiarze – tak uważam i ja i spora część moich czytelników – warunki znalezienia się na stronie głównej. Poprawna polszczyzna, konsekwencja, ciekawa tematyka – a wygrywają tą „walkę” blogerzy piszący o misiach pod poduszkę, mający swoją witrynkę od dwóch tygodni. Może przesadzam – niemniej jednak tak postrzegam to zjawisko :-) Będę wdzięczny Onetowi za przyjrzenie się mojej skromnej osobie łaskawszym okiem :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *