Pogaduchy Blogerów we Wrocławiu

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Już w najbliższy weekend, 18 i 19 października, do Wrocławia przyjadą twórcy blogów i vlogów z całej Polski. Organizatorzy z bloga studiumprzypadku.com zapraszają na warsztaty, prelekcje oraz pokaz filmu The Startup Kids – opowiadającego o młodych ludziach, którzy swój pierwszy milion dolarów zarobili dzięki internetowi.

Podróż do przyszłości

Podczas poprzednich edycji uczestnicy przebierali się za filmowe gwiazdy, debatowali o sposobach walki z nielegalną reklamą oraz odkrywali kryminalną zagadkę Wrocławia w ramach Doby Kultury. Tym razem przewidziano… wizytę w przyszłości.

Na stronie eventu możemy przeczytać:

Przenieś się razem z nami do 2063 roku. Dowiedz się dlaczego b(v)logosfera przestała istnieć 50 lat temu. Czy można jeszcze odwrócić historię i uratować b(v)logosferę? Skąd taki pomysł? Dużo ostatnio dyskusji o blogerach. Niestety większość  z nich jest bardzo pobieżna. Medialny obraz blogerów tworzą materiały Filipa Chajzera lub cytaty wyrywane z kontekstu. My chcemy porozmawiać o tym jak blogosfera będzie wyglądała w 2014 roku i latach kolejnych. Pokazać, że większość internetowych twórców, to młodzi, pełni pomysłów ludzie, którzy kreują ciekawe i pełne pasji treści – mówi Tomasz Kudła, współorganizator wydarzenia.

Praca u podstaw

W piątek odbędą się warsztaty z SEO, e-commerce oraz wideo. Sobotę przewidziano na prelekcje pod tajemniczym tytułem: Superbohaterowie b(v)logosfery, czyli goście z przeszłości. Pojawią się między innymi: Jakub Górnicki z bloga Podróżniccy.com oraz blogerka modowa Venila Kostis. Odwiedzą nas również duchy Bogusława Wołoszańskiego, Natalii Hatalskiej, Maciej Mediafuna Budzicha oraz Tomasza Machały. Nie zdradzamy jeszcze w jakiej formie, ponieważ to niespodzianka dla uczestników – potwierdza Bartosz Idzikowski. Ci którzy na spotkanie przyjdą przebrani, mogą wygrać pewne miejsce na listopadowym Blog Forum Gdańsk.

Piątkowy i sobotni wieczór, to czas na nieformalne spotkania i kuluarowe rozmowy. Praktyka pięciu dotychczasowych edycji pokazuje, że to właśnie te momenty uczestnicy cenią sobie najbardziej. Chwile w których mogą porozmawiać między sobą o sukcesach i porażkach w blogowaniu – podkreślają organizatorzy. Między innymi dlatego jadą do Wrocławia nawet z drugiego końca Polski.

Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę o 15:00. Seans The Startup Kids o godzinie 19:00. Pokaz jest bezpłatny dla zarejestrowanych wcześniej blogerów. Swój udział należy jednak potwierdzić wcześniej przez aplikację na Facebooku:
http://bit.ly/PogaduchyBlogerówWrocław

Pozostali zainteresowani mogą kupić bilet na stronie kinonh.pl

Poniżej przydatne linki:
Strona wydarzenia na Facebooku: 
https://www.facebook.com/events/452794371506601/

Aplikacja przez którą można się rejestrować: 
http://bit.ly/OstatniePogaduchyBlogerów

Poprzednie edycje:
- Filmowe Pogaduchy: 


- Reklamowe Pogaduchy: 

Kontakt z organizatorami: czesc@studiumprzypadku.com

10 comments on “Pogaduchy Blogerów we Wrocławiu

  1. Kwestia SEO raczej nie powinna być na tyle kluczową kwestią w blogosferze aby poświęcać jej całodniowe wykłady. Liczy się treść, nie ranking.

  2. Niestety nie udało mi się dotrzeć w ubiegłym roku na tą zacną inicjatywę do Wrocławia :( Co prawda prowadzę bloga w dość rzadkiej dziedzinie jaką są cygara, ale chętnie wymieniłbym się spostrzeżeniami… Pozdrawiam!

  3. hmm nie wiem czy to dobre miejsce ale w zasadzie o co chodzi w blogowaniu?
    jest toś w formie pamiętnika, serwisu informacyjnego czy może jakiegoś popisu literackiego?
    jaka jest idea „blogowania”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *