Aktualizacja systemu do wersji 3.4

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

 

Dzisiaj rozpoczynamy aktualizację systemu wordpress, na którym oparta jest platforma blog.pl do wersji 3.4. Co to oznacza dla Twojego bloga?

 • Wygląd Twojego bloga pozostanie bez zmian. Aktualizacja nie zostanie zauważona przez Twoich Czytelników.
 • Zmieni się wygląd Kokpitu, w którym zarządzasz swoim blogiem. Będzie to jednak zmiana kosmetyczna, Kokpit w nowej wersji nie będzie się bardzo różnił od Kokpitu w wersji starej.
 • System w wersji 3.4 posiada kilka nowych funkcjonalności oraz szablonów. Zachęcamy do sprawdzenia ich!
 • Nowy system posiada wiele usprawnień i znacznie mniej błędów, co z całą pewnością przełoży się na przyjemność korzystania z bloga.

 

Dlaczego aktualizujemy system?

Nowy system pozwoli nam rozwijać platformę blog.pl: dodawać nowe szablony, wtyczki i widgety. Tworzyć i ulepszać funkcjonalności, których Wam w blog.pl brakuje. Ponadto, jest on względem starszej wersji znacznie mniej awaryjny, posiada wiele usprawnień i mniej błędów, dzięki czemu obsługa bloga będzie po prostu łatwiejsza.

O aktualizacji Twojego bloga zostaniesz poinformowany/a po zalogowaniu do Kokpitu. Prace nad aktualizacją potrwają do końca przyszłego tygodnia. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów, prosimy o kontakt: pomoc@blog.pl

61 comments on “Aktualizacja systemu do wersji 3.4

  1. Nie, nowa platforma to przede wszystkim nowy, poprawiony kod. Przestrzeń dyskowa pozostaje bez zmian.

   1. Czy będzie teraz możliwość zmiany czcionki podczas pisania publikacji, bo w tej chwili jest tragicznie nędznie.

    1. Na starym blogu można było ustawiać sobie czcionkę taką jak się chciało, tu też powinno tak być. Dla mnie pisanie na starym-nowym blogu, to tragedia! Też uważam, że powinno to się zmienić.

     I jeszcze jedno po tych ostatnich zmianach nie otrzymuję powiadomień mailem o nowych komentarzach. A do tej pory wszystko grało, sprawdzałam również w ustawieniach i ptaszka mam odhaczonego, abym była powiadamiana. Więc nie wiem co jest grane.

     Pozdrawiam.

 1. miało nic sie nie zmienic w wyglądzie bloga a u mnie dziwnym trafem zniknęło dodane przeze mnie logo bloga mimo że nic w ustawieniach nie zmieniałam i akura zbiegło się to z aktualizacja systemu.. co więcej chciałam je dodac na nowo i nadal nie działa :(

  1. Musiał wystąpić błąd, prosimy o zgłoszenie problemu na adres pomoc@blog.pl – zajmiemy się od razu naprawą. Aktualizacja systemu nie powinna mieć żadnego wpływu na wygląd bloga, a jedynie panel administracyjny.

  2. też mam z tym problem, nie da się wstawić ponownie obrazka do paska logo, bo znikło niespodziewanie. No i nie ma już opcji cieniowania obrazka po bokach.

 2. Ja nie będę się mądrzyć ani powtarzać – ale po prostu już nie wierzę w żadne Wasze „nowe, wspaniałe pomysły” ani tzw. ulepszenia. (Najbardziej mnie bawi to, że pod każdym komentarzem jest okienku pt. „zaznacz, jeśli nie jesteś spamerem.” A znacie choć jednego, który się przyzna, że nim JEST?:P To jednak w sumie tylko drobiażdżek…). Przed chwilą skończyłam pisać długi, mądry – jak sądzę – komentarz do wpisu jednej z moich Czytelniczek. I co? I guzik, że tak powiem kulturalnie. Po mniej więcej 5 minutach pracy Wasza „jedna z najlepszych platform blogowych” wylogowała mnie automatycznie z mojego bloga, nie ostrzegając o tym w żaden sposób. Zalogowałam się ponownie, czemu nie. Tyle, że tekst, który wpisywałam mozolnie przez 2 godziny, już nie istnieje. Zniknął po przekierowaniu mnie – znów automatycznie – na stronę logowania. Ostatnio często tak robi. Niekiedy tylko przy tym chol.ernym automatycznym wylogowaniu pojawia się „ostrzeżenie” w postaci minus jedynki i wtedy przynajmniej WIEM, że muszę tekst skopiować, żeby mi nie przepadł. Powiecie: nie nasza wina. Jasne – tyle, że poprzedni onetowy system, choć miał od metra wad, nie wycinał mi takich numerów. Pozostawałam w blogu dopóki SAMA się z niego nie wylogowałam. A teraz… stworzyliście system dla ludzi, którzy potrafią pisać niezwykle szybko (pomiędzy jednym „wypadnięciem” a drugim – albo zawrzeć cały komentarz w jednym „tweetnięciu.” Ja nie umiem ani jednego (jestem niepełnosprawna) ani drugiego. Uprzejmie proszę pocałować mnie w… klawiaturę. Odebraliście mi większość radości z pisania, zamieniając je w nużącą pracę, w dodatku coraz częściej bezowocną.

  1. Szanowna Pani,
   problem z wylogowywaniem zostanie sprawdzony. Jeśli natomiast chodzi o okienko do zaznaczenia – jest to po prostu dodatkowe zabezpieczenie przed robotami spamowymi, by nie dodawały spamerskich komentarzy na Waszych blogach.

  2. Mimo wszystko, kierując się zasadą ograniczonego zaufania, radzę pisać notki w wordpadzie lub innym edytorze tekstów, a potem kopiować je. Nie zawsze szkic się zapisze i można stracić fajny tekst.

  3. ALBO! Nie tylko Ciebie zaskoczyła ta ich rewolucja. Oni kombinują tak, jak w naszym rządzie. Coś chcą zrobić, a wszystko tak jak zwykle, do bani. Również śmieszy mnie to ich dodatkowe zabezpieczenie. Oni wielu rzeczy nie rozumieją i dlatego się tak ośmieszają…

 3. Ja ponieważ za bardzo się na tych Waszych „ulepszeniach” nie znam. Wolałbym, żebyście mi to wszystko zostawili tak, jak mam do tej pory. Dziękuję za wyrozumiałość.Ernest Andrzej.

 4. Przyznam, że do tej pory „ogarniam” jak ustawić szablon, który nie jest z galerii blog.pl i WordPress i z tego, co widzę, można jedynie pokombinować z kodami HTML, a ja – nie mam o nich pojęcia; nie potrafię się nimi posługiwać. Na starym blog.onet.pl było to znacznie łatwiejsze, nie trzeba było grzebać się w HTML – u. Czy jest możliwość, aby zmianę szablonu i ustawienie własnego jakoś ułatwić? Np. poprzez upodobnienie zmiany szablonu do tych opcji z blog.onet.pl ? Bo z tego, co wiem, nie tylko ja mam z tym problem.

 5. Miało sie nic nie zmienic , a zniknał dotychczasowy obrazek. Poprzedni się nie wkleja:/ mimo zapisu z serwera i kilkakrotnego wprowadzenia zmian. W dodatku poprzedni obrazek zajmuje cały ekran a był tylko paskiem. Nie mogę go w żaden sposów ani usunać ani modyfikowac.

 6. Teraz coś całkiem innego tematu… Jak napisać na swoim blogu informacje o sobie? Naprawdę nie wiem! Pomocy!

  1. ja tez nie wiem, nikt nie wie, blog.pl tez niewe. kosciol nie wie, parafia nie wie, radio nie wie, zgadzam sie to jest jakis obciach

   1. JA TEŻ NIE JESTEM ZADOWOLONA Z TYCH ZMIAN. PROSILAM O POMOC I CO I KAZALISCIE ZROBIC ZRZUT EKRANU A JA TEGO NIE UMIEM. CZY NIE PROSCIEJ WEJSC NA MOJEGO BLOGA I ZROBIC TAK JAK BYLO POPRZEDNIO. CHCE COS ZMIENIC W KOKPICIE I NIE MOGE. ABSOLUTNIE NIE PODOBAJA MI SIE TE ZMIANY

    CZCIONKI DUZYCH LITER UZYLAM CELOWO

    http://blogl4.blog.pl/

    1. Zrzut z ekranu jest całkiem prosty. Najczęściej gdzieś za klawiszem F12 masz przycisk Prt Sc SysRq. Wciskasz, potem otwierasz kochanego przez wszystkich Painta i wklejasz przez Ctrl + V albo opcje, wklej. Zapisujesz w jpg i gotowe!

  2. Z panelu administracyjnego należy założyć stronę, nazwać ją np. O mnie.., wstawić tam swoje zdjęcie, wstawić mailto:moj@adres i to wszystko (oczywiście treść przykładowa).
   Strona ta znajdzie się w menu na belce pod nagłówkiem.

 7. Dużo osób narzeka, a ja jakoś tak lubię te Wasze zmiany. Podobają mi się nowe szablony, z których od razu skorzystałam. Dobrze wiedzieć, że ktoś w ogóle pracuje nad tym i o nas dba wprowadzając zmiany.
  Dzięki!

 8. Dlaczego podczas pisania nowej notki nie mogę zrobić odstępu zwanego akapitem? Muszę pisać od nowej linijki bez stosownego wcięcia w tekście.

  1. bo nie, blog.pl nie przewiduje robienia akapitow. Kazdy akapit jest z przeszlej epoki, dzisiaj w erze strumienia nie ma akapitow, pisze nie jako blog.pl ale jako rozezlony pisacz, bo tez mam takie problemy

   1. Akapity są najczęściej problemem kodowania worda. Jeśli zdarza się Państwu pisać notkę w wordzie a następnie przeklejać ją do bloga, mogą wystąpić problemy. Wynika to z faktu, że word ma kompletnie inne kodowanie niż system wordpress na którym oparta jest platforma blog.pl. Sugerujemy więc pisanie notek w notatniku, który nie powoduje zmian w kodowaniu tekstu po wklejeniu ich na bloga.

 9. Przeglądałem róże szablony dostępne na theme.wordress.com

  Jest ich bardzo dużo i kilka naprawdę zwróciło moją uwagę (Blocco, Further, Hero, Oxygen, Suburbia). czy jest szansa, że będą dostępna na blog.pl w najbliższym czasie?

  A może istnieje opcja, byśmy to my – użytkownicy mogli wybierać szablony, które mają pojawić się na blog.pl w przyszłości?

  1. Popieramy !! To jest świetny pomysł, jakby nie było – od jednego szablonu zależy cały wygląd bloga… Fajnie by było gdybyśmy mieli jakiś głos w tej sprawie.

  2. Lista szablonów będzie stale rozwijana. Oczywiście sugestie naszych użytkowników są dla nas ważne, jeśli więc macie jakieś ciekawe propozycje, pod którymi podpisze się więcej osób, chętnie rozważymy dodanie konkretnego szablonu do systemu.

   Proponujemy taką zabawę na naszym profilu na FB, co Wy na to?

   1. Pomysł z tym Fan Pagem jest dobry. Tam możecie publikować jakie szablony chcecie zakupić, a my jako użytkownicy będziemy głosować, który w pierwszej kolejności :)

    Druga sprawa – czy możecie wpłynąć jakoś na szate graficzną stroy głównej Onet.pl ? Gdy była poprzednia, wiedzieliśmy, gdzie mamy szukać blogów, które są umieszczane na głównej, a teraz to jakieś szukanie kwiatka na wielkiej łące ;/

 10. Popieram Suunto – szablony to podstawowa sprawa – zwłaszcza gdy teksty są wrzucane na Onet – strona graficzna jest równie wazna jak treść, przyciąga wzrok

 11. Pisałam tutaj wcześniej, ale nikt mi nie odpowiedział. Chcę się dowiedzieć w końcu, jak dodaje się teraz zdjęcia np. do rozdziału do nie mogę dodać. Kiedy klikam na pole gdzie zawsze pojawiało się okienko z folderami, teraz wyskakuje mi biała plama. Pomóżcie mi w końcu !

 12. Polubiłam tą stronę bloga.pl,ponieważ morza tam dawać dużo ciekawych przepisów oraz ciekawostki co się dzieje na swiecie

 13. Ja aktualnie mam problem z gravatarem. Ustawiony avatar pojawia się, kiedy komentuję blogi innych osób, albo swojego bloga jako czytelnik, a gdy odpowiadam na komentarze poprzez odpowiedz z kokpitu, nie pojawia się.

 14. czy jest jakaś opcja usunięcia tych paskudnych reklam zajmujących większość mojego bloga, na ktorego i tak prócz mnie praktycznie nikt nie zagląda? Zmiane starego systemu, na wordpressa jakoś przeżyłam, mimo iż obiecywaliście, że nie będę musiała się przesiadać na nowy. To, że wordpress i tak jest OKROJONY też jakoś przeszło, ale na boga, te reklamy są straszne, straszne, STRASZNE. Zapłacę ale dajcie możliwość ich wyłączenia. I archiwizacji bloga!

 15. Wybrałam nowy szablon. Teraz nie mogę się zalogować ,żeby wejść na swój blog:( Nie mogę dodać nowego wiersza.Pojawia się informacja, że błędny logong, chociaż podaje prawidłowy. Nawet nie mogę wrócic do poprzedniego szablonu. Co robić?

 16. Zalogowałam się już, może nie doczytałam czegoś i miałam chwilowe kłopoty.wróciłam jednak do starego szablonu. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

   1. Nie wiem, co u niego nie działa, ale u mnie od dzisiaj nie można opublikować żadnego postu. Sprawdzono na 2 blogach.

    1. Ja od wczoraj nie mogę opublikować notki, dodawać tagów do zapisanego szkicu, ani wykonać żadnej zmiany/modyfikacji ani w opublikowanych wcześniej notkach ani w ustawieniach na blogu. Próbowałem z różnych komputerów i na różnych przeglądarkach – jakaś awaria?

 17. Witam wszystkich.
  Mam dokladnie ten sam problem. Nie moge opublikowac notki, zapisuje sie w szkicach ale nie publikuje, nie aktualizuje tez i nie zapisuje tagow. Moj blog: http://dziana-moda.crazylife.pl/
  Probowalam skontaktowac sie w tej sprawie, ale w kontaktach na blog.pl ktos madry wymyslil w kodzie wysylkowym polskie litery ktorych nie mam na mojej klawiaturze, wiekszosc ludzi w ogole nie pisze z polskimi literami, a skopiowane z worda nie dzialaja. Czy w ten sposob uciekacie od nas???

 18. Witam! Ja mam problem, ponieważ „przykleiłam” sobie notkę nie znając konsekwencji- jak ją można odkleić???
  J.Halagarda

 19. Szkoda, że jest tylko 100mb, wrzuci się kilka zdjęć w większym formacie i szybko to 100mb się wypełni. Są plany w najbliższej przyszłości by zwiększyć tą powierzchnie?

  1. Pracujemy nad tym. Póki co jednak, zachęcamy do korzystania z zewnętrznych serwisów umożliwiających założenie dysku sieciowego, jak np. Dropbox. W ten sposób również łatwo można umieszczać zdjęcia na blogu, tyle że nie będą one znajdowały się bezpośrednio w serwisie blog.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *