Blog Roku 2012 wystartował!!!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Zapraszamy do wzięcia udziału w 8. edycji konkursu na Blog Roku! W konkursie mogą brać udział wszyscy polscy blogerzy, bez względu na to w jakiej platformie znajdują się ich blogi.

Blogi można zgłaszać do konkursu w dziesięciu kategoriach: Ja i moje życie, Profesjonalne i firmowe, Polityka i społeczeństwo, Lifestyle, Zdrowie i kulinaria, Artblogi, Literackie i kulturalne, Zainteresowania i pasje, Vlogi,  Teen.

Jak co roku w jury konkursu zasiadają osobowości ze świata kultury i mediów: Marek Kamiński, Anna Mucha, Katarzyna Zielińska, Artur Kurasiński, Rafał Olejniczak, Agata Passent, Eliza Mórawska, Marcin Meller, Honorata Skarbek i Hanna Knopińska-Grzenkowicz.

W wyniku głosowania internautów i wyboru jury  zostanie wyłonionych trzynaście zwycięskich blogów: Blog Roku 2012, dziesięć Najlepszych Blogów 2012 roku w kategoriach tematycznych, oraz dwa Wyróżnienia Główne.

Wynik obrad Kapituły – lista nominowanych, przyznane tytuły, wyróżnienia i nagrody – zostaną ogłoszone 28 lutego podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Warszawie. Nagrody dla zwycięzców tegorocznej edycji to m.in.: vouchery na wycieczki, biżuteria oraz skuter Romet.

Blog blogerów – nagroda specjalna

Po raz trzeci w historii konkursu, Bloga Blogerów – specjalną nagrodę przyznawaną blogerom przez blogerów, wybierze specjalne Jury reprezentowane jest przez Laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu: Patryka Świątka i Bartka Szaro (zdobywcy Bloga Roku 2011), Agnieszkę Kalugę (Wyróżnienie Główne, Blog Roku 2011) i Grzegorza Sikorę (Wyróżnienie Główne, Blog Roku 2011).

Zmieniamy nieco sposób wyboru Bloga Blogerów. Od 24.01, czyli gdy zakończy się etap zgłaszania blogów, w serwisie powstanie kategoria specjalna – Blog Blogerów, która będzie rankingiem blogów na podstawia badania prowadzonego w czasie trwania konkursu przez Brand24.

Ranking ten będzie uaktualniany co 24 godziny i będzie prezentować liczbę publicznych wzmianek na temat danego bloga w polskojęzycznym Internecie. Pod uwagę będzie również brana interakcja na blogach, jak np. liczba like’ów pod wpisami, liczba komentarzy czy share’ów.

Ranking będzie funkcjonował do 14.02. Tego dnia 10 blogów z najwyższą pozycją w rankingu, zostanie nominowanych do oceny przez Jury Bloga Blogerów.

Werdykt Jury Bloga Blogerów zostanie opublikowany 25 lutego w serwisie konkursowym blogroku.pl, a nagroda zostanie wręczona również podczas Finałowej Gali.

Sponsorem tegorocznej edycji Konkursu są: Sponsorami Konkursu są: NIVEA Polska Sp. z o.o., Subaru Import Polska SA., Emig Sp. z.o.o., Za10groszy.pl, ARKUS & ROMET Group Sp. z o.o., natomiast fundatorami nagród rzeczowych: biuro podróży ITAKA, Grupa Trip, właściciel ekskluzywnych hoteli, firma APART, producent rowerów, skuterów i motocykli Arkus&Romet Group oraz Timex.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

19 comments on “Blog Roku 2012 wystartował!!!

 1. Zgłosiłem mojego bloga http://chelmeckie24.blog.onet.pl/ do konkursu i nie potrafię wpisać linka do bloga co jest niezbedne do udziału – jak to zrobić?. Mam co prawda mam widoczne już dwa adresy w linkach, ale to jest pozostałość z po poprzedniej odsłonie, gdzie włożenie nowego adresu link było dziecinne proste…

 2. Zgłosiłem mojego bloga do konkursu. Ale jak włożyć link niezbędny do udziału. Mam co prawda już inne linki, ale pochodzą one z poprzedniej odsłony, gdzie zamieszczenie ich było dziecinne łatwe. Proszę o pomoc !!!

 3. słuchajcie nie było mnie tu rok… wchodzę… a tu ani mojego szablonu… ani nic.. blogowałam na onecie od drugiej klasy podstawówki i jestem w szoku… no ale ok – powiedzcie mi tylko czy na samą górę bloga mogę dodać jeden obrazek?…. jeśli tak to jak bo już nie mam pomysłów

 4. w jaki sposób mam się zalogować na nowego bloga skoro mój email jest nieaktualny? i czy da się wyeksportować bloga z blog.pl do pliku?

 5. Mam pytanie odnośnie nowej odsłony bloga. Czy dalej na blogach jest dostępna funkcja uniemożliwiania kopiowania treści bloga?

  1. Nie ma takiej opcji. W dobie wielu różnych przeglądarek opcja uniemożliwiająca kopiowanie treści jest praktycznie nie do stworzenia.

 6. Konkurencja jest spora:D Ciężko jest napisać coś oryginalnego w obecnych czasach. Każdy może łatwo może promować swoje myśli więc MEMY roznoszą się natychmiast:)

 7. zglosilem swojego bloga do konkursu. kat. ja i moje zycie. opisuje tam historie ktora mi sie przydazyla. jeszcze jest nie skonczone. w skrocie poszlo o zaklad z kolezanka czy potrafilbym rozkochac w sobie faceta. nie spodziewalem sie konsekwencji. zapraszam do czytania i glosowania http://www.anonim20.blog.pl

 8. Czy mogę się dowiedzieć jak mogę znajść blog Hania Knopińska-Grzenkowicz??
  Będe bardzo wdzięczna za odpowiedz:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *