Przenieś swojego bloga z innej platformy do Blog.pl!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Z wielką radością prezentujemy Wam nowe narzędzie, umożliwiające przeniesienie bloga z innej platformy do Blog.pl! Jeśli prowadzisz bloga w takich systemach jak blox, blogspot lub wordpress, możesz w kilka chwil przenieść całą jego zawartość do systemu Blog.pl.

Przeniesieniu ulegną:
- wszystkie notki wraz z ich zawartością (zdjęcia, filmiki, etc.)
- wszystkie komentarze pod notkami
- księga gości
- tagi przypisane do notek

Jak to zrobić?

Aby przenieść bloga z innej platformy, trzeba posiadać bloga w Blog.pl. Nowego bloga można założyć tutaj. Narzędzie importujące blogi dostępne jest w opcji Narzędzia -> Import.

 

 

Następnie należy wybrać platformę, z której będzie przenoszony blog:

Blogger (Blogspot)

Aby zaimportować bloga z systemu blogspot, należy dokonać autoryzacji. W tym celu należy zezwolić Blog.pl na komunikację z Google. Po udzieleniu takiego zezwolenia, system przeniesie Cię z powrotem do Kokpitu w Blog.pl. Na liście wyświetli się Twój blog, który chcesz przenieść. Wówczas wystarczy kliknąć przycisk „Importuj”. Zawartość Twojego bloga (wpisy, tagi, komentarze) zostanie zaimportowana do Blog.pl.

Blox.pl

Chcąc zaimportować bloga z blox.pl, również należy dokonać autoryzacji. W polach login i hasło wpisz dane, którymi logujesz się do swojego bloga w platformie blox.pl. Po wprowadzeniu danych, na liście pojawi się Twój blog, który chcesz przenieść. Po kliknięciu przycisku „Importuj”, zawartość Twojego bloga (wpisy, tagi, komentarze) zostanie zaimportowana do Blog.pl.

WordPress.com

Aby zaimportować bloga z WordPress.com, musisz wcześniej eksportować do pliku blog, który chcesz przenieść. W tym celu musisz zalogować się do swojego bloga w wordpressie i wejść w opcję Narzędzia -> Eksport. Kliknij eksport bloga do pliku .XML, a plik zapisz na dysku. Następnie zaloguj się do bloga w Blog.pl, i w opcji Import kliknij „Zaimportuj plik .XML”. Po wgraniu pliku na serwer system poprosi Cię o przypisanie autora do importowanej treści. Oznacza to, że pod wpisami z wordpressa możesz przypisać ich autora, może to być zarówno autor notek ze starego bloga, jak i właściciel nowego bloga w Blog.pl.

 

Wszelkie informacje na temat konfiguracji szablonów, widgetów czy wtyczek znajdziesz na blogu redakcyjnym oraz w dziale Pomoc w Blog.pl.

27 comments on “Przenieś swojego bloga z innej platformy do Blog.pl!

 1. Czy przeniesienie z blog.onet na blog.pl jest narzucone z góry? Czy ja mogę podjąć decyzję, czy zostaje na blog.onet? Tam bardzo łatwo i przyjemnie się bloguje. A na blog.pl nawet nie można dostosować wyglądu do własnych potrzeb

 2. Właśnie, też poproszę o przywrócenie funkcji eksport. Jest dostępna w wordpressie. Nawet z blog.pl na blog.pl nie można eksportować dzięki temu.

 3. powiedzcie czemu w ogóle nie odpowiadacie na pytania dotyczące braku możliwości eksportu bloga z blog.pl? to logiczne, że z uwagi na własne bezpieczeństwo dobrze jest mieć kopię zapasową bloga i nie tylko. dlaczego wyłączyliście opcję eksportu? i kiedy łaskawie dacie nam możliwość eksportowania treści naszego bloga? jak wyżej nasz blog i treść w nim zawarta to nasza własność mimo iż jest na waszym portalu… jeśli nie chcecie stracić użytkowników zacznijcie działać i pracować nad rozwojem blog.pl bo na chwilę obecną osobiście jestem bardzo rozczarowana tym, że „ulepszyłam” swoje blogi

  1. Opcji eksportu nie wyłączyliśmy, ponieważ nigdy jej u nas nie było. Nad rozwojem blog.pl pracujemy stale, oddając do Waszej dyspozycji kolejne szablony, widgety i wtyczki. Ponadto w najbliższym czasie planujemy aktualizację wersji wordpress. Prosimy o trochę cierpliwości.

 4. Witam, czy w word presie można sprawdzić ilość odsłon? w jaki sposób mogę się dowiedzieć o liczbie gości czytających mojego bloga? Pozdrawiam

 5. Mam pytanie. Otóż próbuję zrobić import wpisów z bloga na wordpress, a już na samym końcu pojawia mi się napis „niedozwolony typ pliku.”
  Co jest dla mnie dziwne, ponieważ wpisy z jednego bloga przeniosłam bez problemów, ale przy drugim pojawia mi się ten „chochlik”. Co jest nie tak? Bardzo zależy mi, żeby przenieść wpisy.
  Pozdrawiam

 6. Usiłuję zrobić import wpisów z wordpress, ale coś jest nie tak, ponieważ na końcu pojawia się napis :”Niedozwolony typ pliku”. To dziwne, ponieważ z dwóch blogów udało mi się przenieść wpisy, a przy trzecim jest problem. Co może być przyczyną? Zależy mi na szybkim przeniesieniu. Proszę o pomoc, pozdrawiam

 7. Usiłuję zrobić import wpisów z wordpress, ale coś jest nie tak, ponieważ na końcu pojawia się napis :Niedozwolony typ pliku. To dziwne, ponieważ z dwóch blogów udało mi się przenieść wpisy, a przy trzecim jest problem. Co może być przyczyną? Zależy mi na szybkim przeniesieniu. Proszę o pomoc, pozdrawiam

  1. Należy wejść w opcję Strony i kliknąć „Dodaj nową” – menu „Strony” to podstrony bloga :)

  1. Należy wejść w menu Wpisy i zaznaczyć wpis, który chce się usunąć, a następnie wybrać opcję która znajduje się powyżej „Usuń”.

 8. Witaj blog.pl!!!
  Dzisiaj w szkole pokłóciłam się z koleżanką, która powiedziała, że ogłosi moje blogi jako spam.
  Czy jak ona oznaczy to jako spam, to mój blog się usunie?
  Robi to z zazdrości o moje blogi, i na złość.
  Proszę o szybką odpowiedz!!!
  Ewa

 9. Kiedy w końcu pojawi się opcja EKSPORTu dla Państwa blogu.
  Zbywacie ludzi ciągłymi „aktualizacjami” i dostępnościami przeróżnych wtyczek. A odpowiadają głupio o fakcie, że takiej opcji nigdy u Was nie było jest robieniem z siebie …… (można dopowiedzieć), bo taka strona u Was istnieje!

  Wystarczy zalogować się do swojego bloga i wpisać ręcznie w adresie po adresie blogu
  http://zarzadzanie.blog.pl/moojblog.blog.pl/wp-admin/export.php

  Ukaże nam się piękny komunikat:
  Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wejść na tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *