Social slider – połącz bloga z portalami społecznościowymi

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Pin It Share 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Otrzymaliśmy kilka pytań dotyczących możliwości połączenia bloga z portalami społecznościowymi, postanowiliśmy więc napisać krótki poradnik jak to zrobić za pomocą wtyczki Social Slider, dostępnej dla każdego w opcji Ustawienia.

Wtyczka Social Slider dostępna jest w każdym blogu Blog.pl. Po wejściu w Ustawienia->Social Slider, należy ją tylko skonfigurować i połączyć z posiadanymi profilami w portalach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Nasza-klasa.

Po wejściu w zakładkę Social slider należy w pierwszej kolejności dodać linki do profilów w portalach społecznościowych:

 

Po wpisaniu linków, koniecznie kliknij „Zapisz”.
Pozostałe opcje to konfiguracja wielkości ikon, przezroczystości, czy szybkości, z jaką okienko z Social sliderem będzie się na blogu wysuwało po najechaniu na nie kursorem.

Gdy wszystkie opcje zostaną skonfigurowane, znów należy kliknąć „Zapisz”.

Teraz wystarczy wejść na blog i zobaczyć, jak wygląda Twój Social slider po konfiguracji. Okno ze Sliderem znajduje się defaultowo w prawym rogu ekranu.

 

Ustawienia zaawansowane

Social slider wyposażony jest również w ustawienia zaawansowane, pozwalające wykorzystać np. fejsbukowe widgety, dzięki którym z poziomu bloga można polubić profil na Facebooku, czy też zobaczyć co nowego znajduje się na ścianie fanpage’a.

Aby skorzystać z ustawień zaawansowanych, należy najpierw wygenerować kod w portalu społecznościowym z którego chcemy korzystać, a następnie przekleić ten kod w pole oznaczone jako Kod widgetu w opcjach Social slidera. Oczywiście po wklejeniu kodu, należy zapisać ustawienia.

W przypadku Facebooka, konieczne jest skorzystanie z kodu generowanego w postaci iFrame:

Miłej zabawy! :-)

6 comments on “Social slider – połącz bloga z portalami społecznościowymi

  1. Mam problem z wygenerowaniem wtyczki Iframe na facebooku. Pojawia mi się This plugin does not have an iframe implementation with the selected options. Please use the JavaScript SDK and the HTML5 or XFBML implementations, or change the value of the send parameter. Prosze o pomoc.

    1. Jak rozumiem, chodzi o plugin Social Slider? Nie obsługuje on iframe, natomiast powinien bez problemu obsłużyć XFBML. Facebook generuje różne rodzaje kodów, wystarczy wybrać ten, który współpracuje z pluginem.

  2. Poradziłem sobie ze wstawieniem widgetu Facebooka, ale problem jest taki, ze to miejsce gdzie można sobie wpisac linki do tych róznych portali mam zdubowane 4 razy. Widac więc po 4 ikony Facebooka, CSS itd. Jak to zmienić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *